iphone oyun modlama

iphone oyun modlama

sa arkadaşlar ben yeniyim merak ettiğim bir konu var
      bir iphone oyununun parametrelerini igameguardian gibi bir programla modladığımızda (xp,level,hp hack) save dosyaları bundan etkilenirmi yani karakteri 1 seviyeden 99 seviye yaptık diyelim sadece oyunun config dosyalarımı değişir yoksa save.dat dosyası etkilenirmi
      benim oynadığım bir oyun vardı (itarus) bunda ben hile yaptım ama oyunun biyerinde takıldım görevi kabul etmez oldu ve ben sorunun kaynağını bulmaya çalışıyorumda bu konulardanda çok anlamam yardım ederseniz çok sevinirim
      ------------------------------------------------------------------------------------
      oyun sistem dosyaları uzantıları şunlar : .cra,.plist,blankproject,pkginfo
      save dosyaları iki tane : opt.dat,save.dat
      ------------------------------------------------------------------------------------
      hileyi geri alma şansımda yok o yüzden sorunun kaynağını öğrenmeye çalışıyorum sorun eğer oyundaysa yapacak birşey yok gibi ama sorun save dosyalarında ise bir önceki sürümü yükleyip oynamayı düşünüyorum ( oyun çok uzun hileyle bile o yüzden boşa oynamak istemiyorum )
      bilgilendirirseniz çok sevinirim.teşekkürler.