Sticky [ÇÖZÜM] StartApp Reklam gözükmüyor

[ÇÖZÜM] StartApp Reklam gözükmüyor

Günlerce haftalarca hatta aylarca üzerinde çalıştığımız oyunlardan hepimiz para kazanmak istiyoruz.
      #Google #AdMob dan sonra çok hızla gelişen #StartApp ile oyununuzda geri tuşuna veya Home tuşuna basılınca reklamlar gösteriyor.
      Yada ekranun üstünde yada altında sabit banner reklam ekleyebilirsiniz.

StartApp Unity kullanıcıları için hazır bir SDK sunuyor tek yapmanız gerekn içindeki 2 dosyada kendi bilgilerinizi girmeniz.

1. #Assets\ Resources\ #StartAppData.txt dosyasını açıp bu iki bilgiyi doldurun.
      developerId=
      applicationId=

2. Assets\Plugins\Android\AndroidManifest.xml
      Eğer başka bir AndroidManifest.xml dosyanız varsa sadece gerekli olan kısımları var olan dosyanıza aynı bölüm içine ekleyin.

Aşağıdaki AndroidManifest.xml sadece StartApp kullanıyorsanız!
      <com.paketinizin.adı> olan yerleri silip uygulamınızın paket adını yazın.

[hide]

XML Source Code

1. <?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>
      2. <!-- insert the packagename of your project in the line below -->
      3. <manifest xmlns:android="http://schemas.android.com/apk/res/android" package="<com.paketinizin.adı>">
      4. <uses-permission android:name="android.permission.INTERNET"/>
      5. <uses-permission android:name="android.permission.ACCESS_NETWORK_STATE"/>
      6. <uses-permission android:name="android.permission.READ_PHONE_STATE" />
      7. <uses-permission android:name="android.permission.ACCESS_WIFI_STATE" />
      8. <uses-permission android:name ="android.permission.SYSTEM_ALERT_WINDOW" />
      9. <uses-permission android:name= "android.permission.GET_TASKS" />
      10. <application android:icon="@drawable/app_icon" android:label="@string/app_name">
      11. <activity android:name="com.unity3d.player.UnityPlayerProxyActivity" android:label="@string/app_name" android:configChanges="fontScale|keyboard|keyboardHidden|locale|mnc|mcc|navigation|orientation|screenLayout|screenSize|smallestScreenSize|uiMode|touchscreen">
      12. <intent-filter>
      13. <action android:name="android.intent.action.MAIN" />
      14. <category android:name="android.intent.category.LAUNCHER" />
      15. </intent-filter>
      16. <meta-data android:name="unityplayer.ForwardNativeEventsToDalvik" android:value="true" />
      17. </activity>
      18. <activity android:name="com.unity3d.player.UnityPlayerActivity" android:label="@string/app_name" android:configChanges="fontScale|keyboard|keyboardHidden|locale|mnc|mcc|navigation|orientation|screenLayout|screenSize|smallestScreenSize|uiMode|touchscreen"></activity>
      19. <activity android:name="com.unity3d.player.UnityPlayerNativeActivity" android:label="@string/app_name" android:configChanges="fontScale|keyboard|keyboardHidden|locale|mnc|mcc|navigation|orientation|screenLayout|screenSize|smallestScreenSize|uiMode|touchscreen">
      20. <meta-data android:name="android.app.lib_name" android:value="unity" />
      21. <meta-data android:name="unityplayer.ForwardNativeEventsToDalvik" android:value="true" />
      22. </activity>
      23. <activity android:name="com.unity3d.player.VideoPlayer" android:label="@string/app_name" android:configChanges="fontScale|keyboard|keyboardHidden|locale|mnc|mcc|navigation|orientation|screenLayout|screenSize|smallestScreenSize|uiMode|touchscreen"></activity>
      24. <activity android:name="com.startapp.android.publish.list3d.List3DActivity" android:taskAffinity="<com.paketinizin.adı>.AppWall" android:theme="@android:style/Theme" />
      25. <activity android:name="com.startapp.android.publish.AppWallActivity" android:taskAffinity="<com.paketinizin.adı>.AppWall" android:theme="@android:style/Theme.Translucent" android:configChanges="orientation|keyboardHidden" />
      26. <activity android:name="com.startapp.android.publish.list3d.List3DActivity" android:taskAffinity="<com.paketinizin.adı>.StartApp" android:theme="@android:style/Theme" />
      27. <activity android:name="com.startapp.android.publish.AppWallActivity" android:taskAffinity="<com.paketinizin.adı>.StartApp" android:theme="@android:style/Theme.Translucent" android:configChanges="orientation|keyboardHidden" />
      28. </application>
      29. </manifest>
      [/hide]

yukarıdaki manifeste bakarseniz StartAPP SDK ile gelen paketteki Manifestte son 2 satır yok. Beraberindeki tutorial içinde var ama çoğu bunu eklemiyor.
      Bu nedenle çalışmıyor olabilir.

"Herşeyi doğru yaptım StartAPP Reklamı gözükmiyor" diyorsanız:
      1. Unity Editor içinde çalışmaz! Build edip Android cihazda denemelisiniz.
      2. Yüklediğiniz Android cihazda internet bağlantısı yoksa reklam gözükmez!
      3. Twitter veya Youtube girmek için DNS ayarlarını değiştirdiyseniz DNS ayarlarınızı otomatiğe çevirin.

StartAPP için birkaç gün içinde Tutorial hazırlayıp ekleyeceğim. StartAPP hakkında bilmek istedikleriniz varsa forumdan sorun onlarıda tutoriale eklemeye çalışacağım.
      Usta startapp'ı oyunlarıma ekliyorum 2 sinde sorunsuz oldu fakat bir tane oyunumda yüklediğimde apk çıktımı bozuyor , çözümleme hatası alıyorum sonra vazgeçtim admob ekledim dedim bir daha deniyim 2si beraber bu sefer uygulama yüklendi fakat şimdi de durduruldu hatasıyla karşılaşıyorum dedim paket ismindendir boşluk vardır onuda değiştirdim boşluksuz fakat yine hata ile karşılaşıyorum mecbur kaldırmak durumunda kalıyorum neden böyle oluyor diğer oyunlarda böyle bir sıkıntı yok ? oyun şuan google play'de eğer yapabilirsem güncelleme çıkartacağım
      Düzeltmek istiyorum sorunu 30 çıktı sayesinde buldum sonunda startapp'ın büyük sayfa reklamından kaynaklanıyor. Saçma bir sorun var anlamış değilim.. Bütün reklamları kaldırdım startappı tek başına kurdum bu sefer çalıştı tam oldu dedim tam sayfa falan çalıştı admob'u da ekledim sadece üst tarafa sabit olarak ekledim başta orada başladım ikisi beraber giderse daha iyi gelir getirir diye düşünerek ekledim fakat bu sefer startapp büyük reklamların geleceği vakit oyun kapat veriyor yani durduruldu hatası veriyor