Sticky StartApp Reklam paketi

StartApp Reklam paketi

StartApp Reklamlarını sayfanıza eklemek için ekteki Assets klasöründeki dosyaları Projenizin içine atmanız gerekiyor.
      DİKKAT: Projenizde AndroidManifest.xml dosyası varsa o zaman dosyaları projenize eklerken AndroidManifes.xml dosyasını sizdekiyle karşılaştırıp eksik olan yerleri sizdeki AndroidManifest.xml dosyasına ekleyin.

Tüm klasörü projenize ekledikten sonra sadece 2 dosyayı açıp kendi bilgilerinizi girmeniz gerekiyor.

Ekteki paketi indirmenizi tavsiye ederim.
      Assets\Plugins\Android\AndroidManifest.xml dosyasını açalım

<pacakge_name>
      yazan her yere kendi uygulamanızın paket adını (Bundle identifier) yazmalısınız.
      oyun-programlama.com/Attachmen…ef928f30380d99e01dc39255d

sağ taraftaki gibi olması lazım (kendi paket adınızı yazın):

Son olarak
      Assets\Resources\StartAppData.txt
      dosyasını açıyoruz ve
      developerId=
      applicationId=

bu bilgilere kendi Uygulamamızın bilgilerini giriyoruz.

bunlarıda yaptıktan sonra.
      Beraberindeki 4 Scripten hangisini istiyorsak sahnemize bir boş nesne ekleyip ona eklememiz yeterli.

StartAppBackAndHomePlugin.cs (Cihazın Geri butonuna ve Home butonuna tıklanınca reklam çıkar)
      StartAppBackPlugin.cs (Cihazın Geri butonuna tıklanınca reklam çıkar)
      StartAppHomePlugin.cs (Cihazın Home butonuna tıklanınca reklam çıkar)
      StartAppWrapper.cs (Sabit banner reklamı (sadece üst yada alt kısımda) ) Menüde yada oyun durduğunda uygun. yoksa oyuncunun oyunu görmesini engelleyebilir. Tavsiye etmem.

Denemek için Build edip internet olan bir cihazda deneyin. Editörde hata gösterir.
      #StartAPP Tutorial
      Game maker kullanıyorum .apk çıktı aldım dediğiniz gibi "pacakge_name" yazan her yere Game Maker programındaki "global game settings/android" bölümündeki pacakge name bölümdekini aralara nokta koyarak yazdım ama siz "beraberindeki 4 scripten hangisini istiyorsak sahnemize bir boş nesne ekleyip ona eklememiz yeterli "demişsiniz ama bunu nasıl yapacağımı tam olarak anlayamadım yardımcı olursanız sevinirim...