Tavsiyenize ihtiyacım var Arkadaşlar.

Tavsiyenize ihtiyacım var Arkadaşlar.

Merhaba Arkadaşlar,
      Bir konuda tavsiyelerinize , düşüncelerinize ihtiyacım var.Yardımcı olursanız sevinirim şimdiden Teşekkürler :)

Ben kendimi kodlama alanında geliştirdim.Grafik alanında berbatım diyebilirim.Meşhur bir söz vardır Korkunun üzerine giderek onu yenebilirsin derler.Acaba diyorum bende kendimi grafik alanına yöneltip biraz geliştirsem mi ? Her zaman bir animasyon yapmak istemişimdir.Kendi kafamdaki hayal dünyamı oluşturabilmek istediğim herşeyi yaptırabilmek kulağa eğlenceli gelmiyor mu sizce de ? :)

Bu konuda tavsiyenize ihtiyacım var işte arkadaşlar.Grafik alanına girmeyip kendimi kodlama alanında geliştirmeye devam mı etmeliyim yoksa grafik / animasyon işine de biraz girmeli miyim ?

Eğer Grafik-Animasyon alanına girmelisin diyorsanız bir program tavsiye edebilirmisiniz ?
      3ds Max gayet başarılı fakat ilk başta çok ağır kaçar diye düşünüyorum sizcede öylemi ?
      Maya programı genellikle sinema alanında kullanılıyor bu yüzden Maya pek düşünmüyorum.Oyun alanında da kullanılıyor fakat 3ds Max varken neden Maya ?
      Blender programını inceledim hem ücretsiz hem başlangıç için ideal görünüyor.Animasyon videolarını izledim gözlerime inanamadım.Gerçekten gayet başarılı bir program olarak gördüm.Avantajları,dezavantajları nelerdir ?
      Başka programları da tavsiye edebilirsiniz.

Yada sen en iyisi Photoshop'tan mı başla diyorsunuz ? Yardımlarınız için şimdiden Teşekkürler :)
      3ds Max ile başladım ben direk :D Åžu an Blender i kullanamıyorum :D :D :D
      Modelleme giriceksen hayal gücünü iyi kullanmalı ufkunu geniş tutmalısın :)
      Biraz uzun ve zorluklarla dolu modelleme yoluna giriceksen eğer sabır en önemlisi.
      Modelleme için 3ds max ve kaplamalar için Photoshop en rahatı bana göre :D
      Tavsiyen için çok Teşekkürler değerli ekip arkadaşım :D Evet baya bi sıkıntılı dönem geçireceğim fakat en sonunda ortaya güzel şeyler çıkaracağımı umut ediyorum :D İlk başlarda referans fotoğraflar kullanırım ama ileride kendi hayal gücüm ile ortaya birşeyler çıkarırım. Sürekli Anime izlediğim için hayal gücümüz epey bir geniş oluyor doğal olaraktan :D :D

Zantara wrote:

3ds Max ile başladım ben direk :D Åžu an Blender i kullanamıyorum :D :D :D
      Modelleme giriceksen hayal gücünü iyi kullanmalı ufkunu geniş tutmalısın :)
      Biraz uzun ve zorluklarla dolu modelleme yoluna giriceksen eğer sabır en önemlisi.
      Modelleme için 3ds max ve kaplamalar için Photoshop en rahatı bana göre :D

Kesinlikle katılıyorum +1
      3dsMax modelleme, Photoshop kaplama için kullanıyorum. 3D-Coat'ı da kaplama konusunda yardımcı program olarak kullanabilirsin ama Photoshop CS6'da zaten modeli boyama özelliği gelmiş.