KOR İnteraktif Eleman Arıyor

KOR İnteraktif Eleman Arıyor

okadar şaşalı bi yazı yazmıssınız da yazıda göze gelir bişi göremedim dikatimi cekti merak ettiğim sorualr var sorayım dedim

yani eleman arıyor flen yazmıssın öncelikle kimsiniz siz bundan biraz söz edermisiniz kaç kişisiniz hedefleriniz ne ekipde nasıl ortak calısıyorsunuz yani gene tek bi kişilik ekibe evinizden oturmus elemanmı arıyorsunuz yoksa bunu merak ettim.Normalde yazı yazmam böle konulara ama bu konu dikatimi cekti biraz bahsedin böle
      Merhabalar.

İyi günler birikim6767,
      Ekibimiz henüz dört kişiden oluşmaktadır. Hedeflerimiz, vizyonumuzda belirtilmiştir. Ve bunun detaylı hali "Marka" başlığı altında açıklanmıştır. Ancak yine de belirtmem gerekirse, Türkiye'de kurumsal bir yapılaşma ile oyun sektörüne girmek istiyoruz. Aradığımız takım arkadaşlarında görmeyi istediğimiz en önemli özellik yenilikçi fikir üretme yetisi. Kod yazmak, görsel tasarım yapmak bir şekilde öğrenilebilir ancak oyun sektörünü yakından tanımadan, bir oyuncu olarak oyun sektörünün içinde bulunmadan fikir üretmek mümkün değildir. Bizler, bu senenin içinde birbirimizle fikir alışverişinde bulunduk ve hepimizin geliştirilebilir fikirlere sahip olduğunu farkettik. Bu yüzden güzel bir ekip oluşturarak Türkiye'de bu işi ciddiye alarak yapan bir kurum olmaya karar verdik. Konuda göze gelir bir şey bulamadığınızı dile getirmişsiniz. Konu bir ekip oluşturmak için açılmış bir konudur. Henüz oluşmakta olan bir kuruluşun malesef ki bir portföyü olamaz. Ancak ekibimizde bulunan üyeler daha önce oyun modlama takımlarında aktif rol alan kişilerdir.
      İlgin için teşekkür ederiz.

İyi günler JustPlayYourGame,
      Önümüzdeki yazı iyi değerlendirerek aramıza katılacak bir sürü insan var. Halihazırda ekibimizde grafik ve kodlama konularında eğitim alacak arkadaşlarımız da var. Eğer yaratıcı fikirlerin olduğuna inanıyorsan ve bunları hayata geçirmek için fırsat arıyorsan kendini asla yetersiz görme. Unutma, Düşünce bir kez uyandı mı, bir daha uyumaz. (Thomas Carlyle)
      Skype ve Facebook adresini "İletişim" başlığında verilen e-posta adresine postalarsan seninle iletişime geçebiliriz.
      İlgin için teşekkür ederiz.

İyi forumlar.

JustPlayYourGame wrote:

Tamamdır ben yolladım e-posta, skype adresim yazıyor.

E-postanız bize ulaştı. Ekibimizden biri müsait olduğunda sizinle iletişime geçecek. Tekrar teşekkürler. :)

birikim6767 wrote:

sormayı unuttugum bişi daha var yaslarınız ne okuyorsanız okulunuz yada mesleginiz bunları biliyimde belki bende gelebilirim

Gruptaki ben dahil üç kişi üniversiteye hazırlanıyoruz. Bir kişi bizden daha küçük. Okuduğumuz liseye ortalama 465 OBP ile girdik ve lisenin sosyal faaliyetlerinde sürekli rol aldık. Birimiz şuanda okul başkanı. Eğitim seviyemiz de iyi ve gruptaki iki kişinin İngilizce'si çok iyi. Hatta ben üniversitede Boğaziçi Üniversitesi Batı Dili ve Edebiyatı için hazırlanıyorum. Bu son bilgileri sadece yaşa bakarak yorum yapmamanız için insiyatif kullanarak ekledim.
      İlginiz için teşekkür ederim.
      hım tm ozamn size kolay gelsin yolunuz acık olsun bende üniversiteye gidicem seneye inş.
      benim beklentim yası büyük bi ekip baskanının olmasıydı cünkü ekibi bir arada anca böle biri tutabilir önemli işlerde onun yaş avantajını kullanabilmemizde önemli tabi yası benim gibi 17-18 olan kişilerle cok zor oluyor hele universiteye hazırlanrken. bi kopuklukda dagılıyor hersey

birikim6767 wrote:

hım tm ozamn size kolay gelsin yolunuz acık olsun bende üniversiteye gidicem seneye inş.
      benim beklentim yası büyük bi ekip baskanının olmasıydı cünkü ekibi bir arada anca böle biri tutabilir önemli işlerde onun yaş avantajını kullanabilmemizde önemli tabi yası benim gibi 17-18 olan kişilerle cok zor oluyor hele universiteye hazırlanrken. bi kopuklukda dagılıyor hersey

Zaten Türkiye'deki oyun sektöründe oyuncu ve programcıların sadece beklentisi var. Ekibimle beraber oyunlarla ilgili olmasa da bir sürü iş yaptık. Hiçbirinde dağılmadık. Umarım aradığınız ekibi bulursunuz. İyi günler.
      Okuduğunuz lisenin Bilgisayarla ilgili bir lise olmadığını düşünüyorum ve başlangıç seviyesinde olduğunuzu düşünmekteyim. Büyük sıkıntılar çekeceksiniz ama sizi yıldırmasın ^^

Ekip fikri iyi hoş herşey güzel ama dinamik bir web sitesi yapmak bile sizi şuanki aşamada epey zorlayacaktır. Oyun için ise Kodlamanın mantığını çözmek , animasyon olayları, 3 boyutlu modelleme vesaire...

Bu aşamada ekip toplayıp onlara hayal , umut vermenin yanlış olduğunun kanaatindeyim.Yanlışım varsa düzeltin. Önce kendinizi bi görseydiniz acaba biz bu işin altından kalkabilirmiyiz bi deniyelim en kötü bi index tasarlayalım yada oyun motorumuzu seçelim kullanabilirmiyiz anlayabilirmiyiz misali.

@birikim6767 bi bakıma haklısın :) Fakat Türkiye şartlarını ele alacak olursak kimse kimsenin himayesi altına girmek istemiyor.Biz TÜRKLER özgürlüğü seviyoruz. Kimsenin bize emir vermesini istemiyoruz. Herkes işin patronu olmak istiyor. Yada geliyorsa o zamanda şüpheli bi durum birşeyler öğrenip kaçabilir gibi bir izlenim bırakıyor. [Bize gelen ortalama 7-8 başvuru hakkında tecrübelerimden yola çıkarak konustum.]

mord4ck wrote:

Okuduğunuz lisenin Bilgisayarla ilgili bir lise olmadığını düşünüyorum ve başlangıç seviyesinde olduğunuzu düşünmekteyim. Büyük sıkıntılar çekeceksiniz ama sizi yıldırmasın ^^

Ekip fikri iyi hoş herşey güzel ama dinamik bir web sitesi yapmak bile sizi şuanki aşamada epey zorlayacaktır. Oyun için ise Kodlamanın mantığını çözmek , animasyon olayları, 3 boyutlu modelleme vesaire...

Bu aşamada ekip toplayıp onlara hayal , umut vermenin yanlış olduğunun kanaatindeyim.Yanlışım varsa düzeltin. Önce kendinizi bi görseydiniz acaba biz bu işin altından kalkabilirmiyiz bi deniyelim en kötü bi index tasarlayalım yada oyun motorumuzu seçelim kullanabilirmiyiz anlayabilirmiyiz misali.

@birikim6767 bi bakıma haklısın :) Fakat Türkiye şartlarını ele alacak olursak kimse kimsenin himayesi altına girmek istemiyor.Biz TÜRKLER özgürlüğü seviyoruz. Kimsenin bize emir vermesini istemiyoruz. Herkes işin patronu olmak istiyor. Yada geliyorsa o zamanda şüpheli bi durum birşeyler öğrenip kaçabilir gibi bir izlenim bırakıyor. [Bize gelen ortalama 7-8 başvuru hakkında tecrübelerimden yola çıkarak konustum.]

Yapıcı eleştiri için teşekkürler. Okuduğumuz lise bilgisayarla ilgili bir lise değil. Ben de 3D Modelleme ve Grafik Tasarım konusunda profesyonel iş yapan biriyim. Sıkıntı çekmek, başarı hedeflenen her işte var, üniversiteye hazırlandığım için bunu en iyi bilecek insan kitlesindenim, öğrencilerdenim.

Hayaller ve umutlar herkesin sahip olduğu şeylerdir. Ancak bunları gerçekleştirmek için fırsat gözetmek gerekir. Şahsen bu ekibi kurma girişiminde bulunduğum için benim de bir umudum ve hayalim olduğu aşikar. Biz insanlara hayal ve umut vermeyi amaçlamıyoruz. Zaten hayalleri ve umutları olan insanlara ve kendimize bir fırsat tanımak niyetindeyiz. Zaman içinde neler olacağını hep birlikte gözlemleyeceğiz.

Ayrıca biz bir eleman ararken yönetecek bir kukla değil bir ekip arkadaşı arıyoruz. Yakın zamanda güzel başlangıc projeleriyle sizlere kendimizi göstereceğiz. Takipta kalın.

İyi günler.

mord4ck wrote:

Başlangıç seviyesinde olduğunuzu belirten en önemli özelliğinizde meta keywordsları yanlıs seçmeniz ^^
      (Tags alanı) arayüz yada java ne alaka ...vb

Bir oyun ekibinin yanında interaktif uygulama ekibi olduğumuz için oraya Google'da "arayüz" ve "java" kelimeleri aratıldığında da çıksın diye iki adet tag ekledim. Taglerden seviyemizi ölçmenizi doğru bulmuyorum. Takipte kalmanızı öneriyorum.

İyi günler.
      Bugune kadar hep tek tabanca takıldım tek takılmak baya zor ev sıkıcı aslında ama bi ekibe girmeyi düsünsemde aradıgım ekibi bulaamdım bi türlü :D neyse bak sizi aslında sevdim neden bilmiyorum ama en azından işi severek yapıcak birine benziyosunuz bi yazıyı yazarken bile özenmissiniz baskaları gibi değilsiniz.Ekibe bende katılmak isterim de benim bugune kadar tüm projelerimde tek bı sıkıntım oldu hep model ve grafik :D benim projelerimi biliyormusunuz bilmiyorum ama
      eskilerden yaptıgım bi projem kraliyet savaşları :)

benim referansım var böle profesyonel modelciyim demissin rica etsem bi kaç örnek atabilirmsiin ozamn ebnde katılabilriim ekibe

Şuan bulunduğum bilgisayarda hemen iki adet model yapayım dedim size bir şeyler gösterebilmek için.

Bu da üzerinde çalışmaya devam ettiğim kamuflajlı Kırıkkale Piyade Tüfeği. Bir çok parçası eksik. Ama üzerinde çalıştığım bir şeyler de atmak istedim.
      Arkadaş ben sizi cidden tebrik ediyorum uzun zamandır gördüğüm en ciddi ve adam akıllı grubuna üye arayan ekipsiniz tebrikler Başarılarınızın devamını dilerim.Bu arada öyle bir anlatmışsınızki grubum olmasa gelirdim yani :D Tebrikler Türk Oyun Sektorünün Sizin Gibi İnsanlara İhtiyacı Var

CGPolenerom wrote:

Arkadaş ben sizi cidden tebrik ediyorum uzun zamandır gördüğüm en ciddi ve adam akıllı grubuna üye arayan ekipsiniz tebrikler Başarılarınızın devamını dilerim.Bu arada öyle bir anlatmışsınızki grubum olmasa gelirdim yani :D Tebrikler Türk Oyun Sektorünün Sizin Gibi İnsanlara İhtiyacı Var

Merhabalar CGPolenerom,
      Şunu belirtmek isteriz ki Kor Interactive olarak eleştirileri samimiyetle dikkate alıyor ve kendimizi geliştirmek için bu eleştiriler ile yol çiziyoruz. İyi dilekleriniz ve tebrikleriniz için teşekkür eder, iyi günler dileriz. :)