DX5 Oyunu - Libsys error ls_error 8 BMAP BMAP video init error

DX5 Oyunu - Libsys error ls_error 8 BMAP BMAP video init error

Merhaba arkadaşlar. Foruma biraz önce üye oldum. Çocukluğumdan beridir benim için çok önemli bir oyun var. Windows 95/98 oyunu. Adı Dark Earth. Acayip bir şekilde(16 bit kurulumlu) oyunu Windows 10 64 Bitte çalıştırmayı başardım. Fakat bu seferde(biraz araştırdım) sanırım bazı png bitmap tarzı dosyaların çözünürlüklerinin düşük olmasından olacak oyun save edilmeye çalışılınca hata mesajı veriyor. Bazı yerlerde inventory'ye erişmeye çalışınca oyundan atıyor.

Libsys error ls_error 8 BMAP BMAP video init error (DDER_Unsupported) şeklinde bir hata alıyorum. Oyunu sanal makinada windows 98'de kurdum. 64 bit sistemlerde kurulmuyordu. Windows 10'a o şekilde atıp açılabilmesini sağladım. Yİne acayip bir şekilde sorunun çözümüyle ilgili somut bir şeylere ulaştım.

archive.org/details/Dark_Earth_1997_MicroProse (oyunun setup'ı)

fileforums.com/showthread.php?t=86133

pipl.com/n/bmap_bmap/

Ben çözümü olduğuna inandığım için ve bilgi seviyem 0 olduğumdan dolayı yardımlarınızı bekliyorum. ?(

Merak ettiğim bir başka konu daha var. Directx 5.0 sürümlü bu uygulama Directx 9.0c ye uyarlanabilir mi? 32 bit setup desteği getirilip çözünürlük desteği konulabilir mi? Yardımlarınız benim için çok çok önemli..