Taş-Kağıt-Makas Multiplayer!

Taş-Kağıt-Makas Multiplayer!

Taş-Kağıt-Makas oyunu yapmış bulunmaktayım. Henüz çok başlangıç seviyesinde, fakat multiplayer özelliği çalışır durumda.
      Kontroller:
      Q ya basarak taş,
      W ya basarak kağıt,
      E ye basarak makas yapılıyor.

Version: 1.0

-Singleplayer eklendi.
      -Multiplayer eklendi.
      -Multiplayer geliştirildi.
      -Multiplayer skor tablosu tamamlandı.

Henüz geliştirilme seviyesinde, hataları bana buradan bildirirseniz çok mutlu olurum.

Oyunun ilk açılan görüntüsü:

Tekli oyuncu:

Multiplayer özelliğinden video:

(Multiplayer özelliği iki farklı bilgisayarda kullanım içindir.)

İndirmek: s3.dosya.tc/server5/iah9ha/Tas-Kagit-Makas.exe.html

Meraklısı için VirüsTotal: virustotal.com/tr/file/59cd5ba…43ff/analysis/1443963161/

Post was edited 2 times, last by “Umutesmer” ().

Oyunun konusu çok iyi ;)

Visual studio ile yapman gayet başarılı. VB mi C# mı ?

Birde Multiplayer başlatınca HAZIR DEĞİL diyip kalıyor tuşlar falan çalışmıyor. Multiplayer mantığı nasıl ? Aynı bilgisayarda 2 kişi diye düşünmüştüm ben. Mesela biri Q-W-E oynar digeri numlock 1-2-3 hatta 4 kişiye kadar çıkarabilirsin bunu tuşların yerlerini kullanıcı seçer. Gang Beats oyunu gibi ;)

Öneriler,
      + Oyuna 3-2-1 diye olay ekleyebilirsin. Eğer zamanında basmazsa random bi el atılır.
      + Görsel olarak biraz daha iyi resim seçilebilir.
      + Birde birazcık yapay zeka olsa fena olmaz. 30 kere W yapıyorsun karşıdaki hep random atıyor o biraz sıkıntılı :) Son 3 ele baksın eğer aynı ise 4.elde onun antisini yapsın gibi ;)

Projende başarılar. ^^
      Yorumlar için teşekkür ediyorum öncelikle.

Trifles Games wrote:

Oyunun konusu çok iyi ;)

Visual studio ile yapman gayet başarılı. VB mi C# mı ?

Birde Multiplayer başlatınca HAZIR DEĞİL diyip kalıyor tuşlar falan çalışmıyor. Multiplayer mantığı nasıl ? Aynı bilgisayarda 2 kişi diye düşünmüştüm ben. Mesela biri Q-W-E oynar digeri numlock 1-2-3 hatta 4 kişiye kadar çıkarabilirsin bunu tuşların yerlerini kullanıcı seçer. Gang Beats oyunu gibi ;)

Öneriler,
      + Oyuna 3-2-1 diye olay ekleyebilirsin. Eğer zamanında basmazsa random bi el atılır.
      + Görsel olarak biraz daha iyi resim seçilebilir.
      + Birde birazcık yapay zeka olsa fena olmaz. 30 kere W yapıyorsun karşıdaki hep random atıyor o biraz sıkıntılı :) Son 3 ele baksın eğer aynı ise 4.elde onun antisini yapsın gibi ;)

Projende başarılar. ^^

C# kullanıyorum. Multiplayer mantığı basit, örnek veriyorum Ankaradan ahmet ile İstanbuldan ali birbirlerinin kullanıcı adını girerek birlikte oynayabiliyorlar. Bahsettiğin tek bilgisayarda iki kişilik olan rahatlıkla yapılabilecek bir olay. Ayrıca bu oyunda yapay zeka nın o kadar önemli olmadığını düşünüyorum. Hem 3 ihtimallik bir oyunda stratejinin en alt seviyede olacağından, hem bu oyunda daha çok karşılıklı multiplayer özelliğine önem vermemden. Görsel olarak henüz sadece kendimi sınadım. Gerçekten bir şey çıkartmak ister isem özene bözene yapacağım :)Teşekkürler yorumun için :)

Okean wrote:

Mobil oyun olarak çıkarırsan ve reklam trendleride ayarlarsan tam haliyle 1 milyon indirme rahat alır. Başarılar

Mobil oyun olarak çıkartmak biraz beni aşıyor. C# kütüphanesi android bakımından pek yetenekli değil malesef. Bende kendimi geliştirmeye çalışan bir öğrenci olduğumdan pek yapabileceğimi sanmıyorum. Değil sadece random olan singleplayerı programlamak, multiplayerı programlamak için gram bir java bilgim yok. Xamarin'de anlayamadım. Belki ileri ki zamanda. 1 milyon demişsin, çok mutlu ettin beni teşekkür ederim. Şu iki yorum 1 milyona bedel benim için. Sağolun :)

Celaldogan Gunes wrote:

bilişim dersinde hoca bıraktığında turnuva başlıyor :D

Hadi ya? Bölümünüzde ki bilgisayarlarda internet mi var? Yok ise üzgünüm, oyun lan bağlantısı ile oynanmıyor :(

Celaldogan Gunes wrote:

benim pc win10 uyarı veriyor çalıştırırken bilinmeyen yayımcı diye ona birşeyler yazsan sonraki sürüme?

Evet onu yapmak gerek. Doğrusu öyle geliştirme çalışmaları yapmıyorum pek öyle bir huyum yok yani. Geliştirmek çok istersem sıfırdan yüksek potansiyelli bir şey tasarlamaya başlarım. Fakat şu aralar okul, doktor, dersler çok fazla geliyor. Bir sonraki sürüm beklenmez desem kısaca? -_-