AdMob kullananlar baksın lütfen!!! [ÇÖZÜLDÜ]

AdMob kullananlar baksın lütfen!!! [ÇÖZÜLDÜ]

ben android oyunum da admob kullanmak istiyorum fakat eklentiyi kurdum entegre ettim ve denedim ama banner gözükmüyor interstitial ad yüklendiğinde ise oyundan atıyor durduruldu diyor bunun çözümü var mıdır bu sorunu yaşayanlar olup çözmüşlerse nasıl çözdüklerini söyleyebilir mi??
      Admob kullandım öncelerden ve test aşamasındayken bile reklamlar görünüyordu sonra Unity ads denedik ve ardından tekrar Admoba geçtik. Bu aralar entegre ederken bende aynı sorunları yaşadım ve araştırdımki artık test aşamasında reklam göstermek için ayrı kod kullanılıyor. Oyun google play'e yüklenene kadar reklamlar görünmeyecekmiş yani banner reklamda sıkıntı olmadığını düşünüyorum. interstitial ad kısmında ise birşey diyemem. Ben telefonda denedim ve logtaki yazıları kontrol ettirdim "Show" olduğunu belirtiyor yani oyunu tekrar yayına soktuğumda reklamın gösterileceğini düşünüyorum. Oyundan atma sorunuda yaşadım 1-2 kere. Eğer çözümünü bulabilirsen paylaşırsın dimi usta ?
      Usta önce load yaptırıp daha sonra show yaptırıyorsun dimi ? Aniden load ve show yapıyorsan tıkanıyor olabilir düşük bi ihtimal. Neden böyle dedim diye sorarsan Pool kullanırkende buna benzer hatalar yaşadık. Pool nesnesindeki tüm nesneler bittiğinde ve hala nesne istediğimizde oyundan atıyordu.

Trifles Games wrote:

Usta önce load yaptırıp daha sonra show yaptırıyorsun dimi ? Aniden load ve show yapıyorsan tıkanıyor olabilir düşük bi ihtimal. Neden böyle dedim diye sorarsan Pool kullanırkende buna benzer hatalar yaşadık. Pool nesnesindeki tüm nesneler bittiğinde ve hala nesne istediğimizde oyundan atıyordu.
      ya sadece kendi oyunumda değil belki bnim oyunda sorun vardır diye test olarak yükledim kodlarda google'ın kendi kodları onda bile oyundan atıyo banner da gözükmüyo

samet01 wrote:

@freedom667 sorunu nasıl çözdün ? aynı sorun bendede var.

BackgroundResolution.cs'ye gir Assets\GooglePlayGames\Editor'ün orada

private static void AddDependencies() fonksiyonun içine alttaki kodu ekle.
      svcSupport.DependOn(com.google.android.gms, play-services-ads, PluginVersion.PlayServicesVersionConstraint);

ondan sonra Temp\StagingArea\android-libraries\play-services-ads-8.3.0. klasöre git ve içinde ki AndroidManifest.xml'i kopyala, Assets\Plugins\Android GoogleMobileAdsPlugin'ı içine yapıştır gelen soruya evet de ve işi bitir.

Post was edited 1 time, last by “Trifles Games” ().