Oyun Ekibi Kuruyorum --- Gelin Birlikte Oyun Yapalım !!!

Oyun Ekibi Kuruyorum --- Gelin Birlikte Oyun Yapalım !!!

Şimdi Arkadaşlar Bir oyun Ekibi kuruyorum.
      oyun ekibi kurmamın amacı en başta birlikte çalışmak, takım kurmaktı yani eğer gelirseniz bu adımı başaracağız...
      şimdi yaşım 13 fakat önemli olan yaş değildir. sonuçta araştırabilirsiniz bir çocuk 12 yaşında NASA'da çalışıyor bilim adamı olarak
      ( önemli olan zeka ve heves , ve bizde bunlardan var olacağını düşünüyorum )

Kısacası;
      aradağım kişiler : arkadaşlar ilk oyunumuzu ne biliyim 3D harika grafikler beklemeyin... şu anki oyunları yapan kişiler ekrana " Hello World " yani " merhaba dünya " yazdırdıklarına bile çok sevinmişler ki biz kat ve kat daha iyi yapıcaz yanii

- bir yazılımcı ( bende yazılımcıyım :D )
      - gerekli sprite (resim) leri çizebilicek kişi
      - müzik besteleyicisi ( internetten bulabilir yada kendiniz yapabilirsiniz müziği )
      - senarist yani hikaye'yi yazan kişi
      - seslendirmeler ortak olucak

Not : daha fazla var ama biz burada LOL yapmıyoz gta yapmıyoz biz şuan 2d oyun yapıyoruz sonra online oyun , 3d oyun , mobil oyun... vs. yapıcaz.

Daha nediyim bilemedim ben gamemaker 2d kullanıyorum yanii tabii ki ben kodlamada deha değilim ben size gerektiği yerde siz bana gerektiği yerde bilgi vericez ortaklaşa...

Tek diyiceğim herkes gelebilir... :D

Post was edited 1 time, last by “Einshine1575” ().

sadece dediğim grublardan birinde az biraz deneyim yanii sprite mı çizcen o zaman bilgisayarda iyi resim çizmen gerek , senarist için hayal gücü , yazılım için game maker language (gml) bilgisi gerek ve müzik besteleyicisi için internetten müzik bulabilirsin bişi gerekmiyor fakat skype olmalı grubumla skype'tan konuşmalıyım..... ( skype gerekli )

Einshine1575 wrote:

sadece dediğim grublardan birinde az biraz deneyim yanii sprite mı çizcen o zaman bilgisayarda iyi resim çizmen gerek , senarist için hayal gücü , yazılım için game maker language (gml) bilgisi gerek ve müzik besteleyicisi için internetten müzik bulabilirsin bişi gerekmiyor fakat skype olmalı grubumla skype'tan konuşmalıyım..... ( skype gerekli )

+ Skype kısmını at, çoğu kişi Facebook kullanıyor.
      + Grafik sanatçısı ve Müzik sanatçısı bulmak hiç sandığın kadar kolay değil.
      + Yazar istiyorsun, iyi de adam sana nasıl güvenecek?
      + Kodlama diyorsun, Game Maker kullanıcısı artık eskisi kadar çok değil.
      ben 14 yaşındyaım. 8 e gidiyorum. gml ile uğraşıyorum bende. öğreniyorum diyelim biz. katılmak isterdim grup ortamını merak ediyorum ortaklaşa çalışmayı felan ama teog dersler okul maalesef. ama belki yardımım dokunabilir.
      Biwalov Studios'a katılmak istermisin?
      2D grafiker arıyoruz. İletişim:
      Facebook: facebook.com/BiwalovStudios/
      Blog Sitemiz: biwalov.blogspot.com.tr/
      Öncelikle " rijitsudestek " bence boşuna konuşma tmm dediklerine haklısın ama ben vazgeçmem , bir sanatçı buldum , iki senarist arkadaşım olabilir ( teklifi düşünüyor ) , facebook'ta olur fark etmez...

Sonra " Celaldogan Gunes " ortamı tanımak derken şimdi nasıl desem öyle okulda bulunan serseriler gibi değilim yanii notlarım hep ortalama 90 yada üstünde geliyor ( 7. sınıfa gidiyorum ) davranışlara gelirsen iyiyim zaten ben böylesem gruba alacağım kişilerin de dürüst ve küfürbaz değil , davranışları iyi olan kişiler alıyorum ilk grub üyesi adını vermiyiceğim 8 yıllık arkadaşım bana yamuk yapmaz yanii ona güvenebilirsin ( ressamımız )
      olacak sonra diğeri 3 yıllık oda yapmaz fakat o belki senaristimiz olur yanii sende katılırsan çok sevinirim birbirimizin bilmediği şeyler vardır...
      ben sana şu anlık üstünde çalıştığım dosyanın linkini vercem full ben yaptım 2-3 hafta uğraştım aralıksız daha baya yapçağım şey var..

grub olarak yeni projelere açık olacağız yanii fikir serbest.... ( game maker studio kullanmıyorum, game maker 8.1 pro kullanıyorum )

link : mega.nz/#!6t1SWTbQ!PnZVwKVi4qn…Eu9L2cThJo0hhJF3-48a6Feno ( not : oyun daha iyi değil ama geliştiricem)
      En iyisi kendini bi alanda geliştir ve kendini göster. Modellemeyle mi uğracaksın. Modelleme öğren ve çalışmalarını paylaş. Kodlama mı öğrenecen. Modele pek gerek duyulmayan oyunlar yap.(Olmadı hazır modeller kullan) Müzik mi besteleyeksin? O zaman bestelemeyi ilk öğren ondan sonra işte ben böyle besteliyorum sizde gelin birlikte oyun yapalım de.

Bu dediklerimden herhangi birini yapmazsan takım kuramazsın. Boşuna ümitlenme. Kursan da çok gitmez. İlla biriniz bıkar bu işten.
      tamamda ben zaten kendimi kodlama alanında geliştirdim ve dediklerinden şunları zaten yapıyorum :
      1-) " Modele pek gerek duyulmayan oyunlar yap.(Olmadı hazır modeller kullan) "
      2-) " Müzik mi besteleyeksin? O zaman bestelemeyi ilk öğren ondan sonra... "

yanii ben sadece bana yardım edecek ve birlikte bir şeyler başarabilecek bir grub kurmak istiyorum.fakat birbirimizi satacak bişi değil yanii arkadaşlık kurarak grub bağını güçlendirmek ve piyasaya yada internete bir şeyler koyarak azcıkın para kazanmak ve kendimizi geliştirecek kişiler arıyorum...

skype ve facebook'u profile yazdım. gelmek isteyen, önce forumdan ben gelirim desin. sonra facebook yada skype'tan arkadaşlık göndersin. hazır yarıyıl tatilindeyiz. güzel bir proje, gelen olursa çok rahat yaparız.

biligisayara oturma saatlerim :
      öğlen = 12:00 - 14:30
      akşam = 19:00 - 21:30

tabii ki daha sonra bilgisayar saatlerim artacak, neyse gelen gelsin... (alımlar hep devam edecek sorunyok tarihe bakmayın yanii)
      Evet Arkadaşlar, Grubumuza bir kişi Yazılımcı Olarak Geldi...
      Seniora Lari Adlı Arkadaşımıza Teşekkür Ediyorum...
      Fakat ben face'e bazen bakmıyorum önce buradan ben geliyorum desenizde öyle gelseniz çok mutlu olurum.
      Bu Ekibin Bir Şeyler Başaracağına İnanıyorum !
      gamemaker kullanan biri görünce şaşırdım başta (bu aralar kimse kullanmıyor) neyse kodlama konusunda size yardımım olabilir. 16 yaşındayım kodlama bilgim gelişmiştir. bu aralar gamemaker de 3d bir oyun geliştirmekteyim. (bu aralar dediğime bakma sanırım 3 yıldır yapım aşamasında :D ) pek fazla zamanım olmuyor genellikle ama 2d oyunlardaki neredeyse çoğu sistemi biliyorum. Yeterli düzeyde online oyun sistemleri hakkında bilgim var (pek pratiğe dökecek zamanım olmadı). gamemaker studio orjinal + android exportum var. guruba katılmak istememin tek sebebi yeni geliştiricilere kendilerini geliştirmesi için olanak sağlamak istemem.