Unity3d AdMob Entegrasyon Sorunu

Unity3d AdMob Entegrasyon Sorunu

Merhaba 15 yaşımdayım ve başarılı bir oyun yapımcısı olma yolunda ilerlemek istiyorum. ilk yaptığım oyunu harçlıklarımı denkleştirip geliştirici hesabı aldım.

play.google.com/store/apps/det…UgurDemirel.DontHitBlocks

oyununu yükledim. AdMob SDK'sını oyuna entegre etmeye çalıştım ancak AdMob reklam kimliğimi girdiğim halde bir türlü reklam gösterilmiyor. AdMob hesabıma Google Play'deki oyun bağlı durumda. Buna rağmen AdMob'un test reklam kimliğinibile kullandığımda hiçbir değişiklik olmuyor. AdMob hakkında bilgisi olan arkadaşlar yardımalrınızı bekliyorum. :)

Kullandığım kaynak: github.com/nabrozidhs/unity_admob_android
      " Manifest dosyasinda gerekli izinleri verdim"

bence sen çok fazla karıştırmışsın. Sen Admobun son sürümünü mü indirdin ? Eğer onu indirdiysen Yasir Kula onun hakkında bilgi vermemiş onun kurulumu çok daha farklıdır. Eski sürümleri indirirsen Yasir Kulanın dedikleri olur.

Yaptığın aşamaları madde madde yaz ve kodunu burada gösterki daha iyi yardımcı olabilelim. Admob sürümüde dahil olarak ;)

Trifles Games wrote:

" Manifest dosyasinda gerekli izinleri verdim"

bence sen çok fazla karıştırmışsın. Sen Admobun son sürümünü mü indirdin ? Eğer onu indirdiysen Yasir Kula onun hakkında bilgi vermemiş onun kurulumu çok daha farklıdır. Eski sürümleri indirirsen Yasir Kulanın dedikleri olur.

Yaptığın aşamaları madde madde yaz ve kodunu burada gösterki daha iyi yardımcı olabilelim. Admob sürümüde dahil olarak ;)

yasirkula'nın anlatım yaptığı eski sürümden de anlattığı gibi yaptım ancak başarılı olamadım. belki sürüm eski olmadığı için çalışmıyordur diye en son admob sürümünü(3.0) indirdim. yasirkula'daki nalatımı aynen tekrarladım ancak reklam gösterimi olmadı.

yeni sürüm için izlediğim adımlar şı şekilde:
      1)sdk paketini unity'e attım
      2)Plugins/Android/GoogleMobileAdsPlugin/AndroidManifest Dosyasına şunları ekledim:

<activity android:name="com.unity3d.player.UnityPlayerNativeActivity"
      android:label="@string/app_name">
      <intent-filter>
      <action android:name="android.intent.action.MAIN" />
      <category android:name="android.intent.category.LAUNCHER" />
      </intent-filter>
      <meta-data android:name="unityplayer.UnityActivity" android:value="true" />
      <meta-data android:name="unityplayer.ForwardNativeEventsToDalvik"
      android:value="true" />
      </activity>

3)Android SDK'nın kurulu olduğu klasörden google-play-services_lib adlı klasörü Plugins/Android klasörünün içine attım.
      4)Aşşağıdaki kodun içine admob reklam kimliğimi yerleştirdim.

using UnityEngine;
      using GoogleMobileAds.Api;

public class Reklam : MonoBehaviour
      {
      void Start()
      {
      BannerView reklamObjesi = new BannerView(
      "AD unit ID'niz", AdSize.SmartBanner, AdPosition.Top );
      AdRequest reklamiAl = new AdRequest.Builder().Build();
      reklamObjesi.LoadAd( reklamiAl );
      }
      }

5)Kodu camera objesine atıp android'e build ettim ancak bir sonuç alamadım.

Post was edited 1 time, last by “ugurdmrl” ().

Admob 3.0 versiyonunu tekrar indirip temiz bir şekilde kurdum. Manifest dosyası vs. hiç bir değişiklik yapmadım. Sadece şu kodun içine reklam id yerleştirdim:

github.com/googleads/googleads…gleMobileAdsDemoScript.cs

kodun içinde yer alan id'leri admob'un test için olan id'leri yaptım. (ca-app-pub-3940256099942544/6300978111) Bunları yaptıktan sonra build ettim ve admob'un banner'i geldi ve You're displaying 728x90 test ad form AdMob yazdı bannerin üstünde. Ancak kendi reklam id'mi girdiğimde ise banner ve Interstitial reklam gözükmüyor. Admob panelimin görüntüsü:
      Son mesajını yazdığın yere kadar geldiysen güzel. Başka hiç bir şeyi kurcalamadan

C:\Program Files (x86)\Android\android-sdk\extras\google\google_play_services\libproject\google-play-services_lib

bu klasörü tutup Plugins/Android 'in içindeki google-play-services_lib klasörünün içini bununla doldur.

Daha yapacağın şeyler var ben sana en iyisi video atayım yoksa her adımını yazacaksın yine ^^