Üzerinde çalıştığım koşu oyunu

Üzerinde çalıştığım koşu oyunu

Eyvah, Babam!
      Henüz programlıyorum ve yorumlara açığım.
      Ana fikir olarak karne günü bir çok zayıfla eve gelmiş bir çocuğun kaçışını almayı düşünüyorum, başlangıçta ta bu konuda basit bir hikaye göstermeyi.
      Yorumlarınızı ve eleştrilerinizi mutlaka bekliyorum!
      İndirmek isteyenler için:
      http://s5.dosya.tc/server/2h49s8/Eyvah__Babam_.apk.html

Hızlı bütün eleştirimi yapıyım ki kendini ona göre geliştir [Eleştirdiğim her şeyi düzeltmek için günlerini aylarını harcayıp kendinide geliştirirsen çok daha iyi bir konuma gelebilirsin]

1) Oyun boyutu aşırı fazla gereksiz şeyleri silmeye başlıyabilirsin
      2) Skybox yok. Arkaplan olabilirdi
      3) Fps yerine tps olsa daha güzel olur ama senin tercihin
      4) Texturelar uyumsuz
      5) GUI Fazla basit ve kötü duruyor. Photoshop ile daha iyi GUI tasarımı için videolar ile kendini geliştirmelisin.
      6) Bu tarzda bir oyun 3d model çizebilen biri olmadan yapamazsın. En azından kendinde öğrenebilirsin çünkü şu anda oyun güzel gözükmüyor ve hangi texture koyarsan koy gene güzel gözükmez çünkü poligon sayısı 4 çizgiden ibaret. AAA Oyunlarının güzel gözükmesinin sebebi çok fazla poligon olmasıdır sana o kadar yap demiyorum ama kendi hayal gücünü kullan. Temple run gibi oyunları örnek al
      7) Hikayeyi direk çöpe atabilirsin çünkü şu anda markette böyle bir fikir asla ilgi çekmez. Kimse hikayeyi okuamaz oyunda anlatmadığın sürece eğer bir runner oyunu yapıyorsan hikaye koymak mantıksız olur
      8) Anamenu hoşuma gitti ama butonlar basit kalmış ve arkaplan eklemelisin (ayarlar menüsü olmamış)
      9) Skor Int(tamsayı) göstermek yerine float gösteriyor sondaki 4 rakam gereksiz orda duruyor.
      10) Yol generate geliştirmen gerek hatalı generate ediyor geçilmez bir alan yapıyor benim çözümüm burda her yolun sonuna o yolun 1/3 geçiş eklemen. Eğer yol 3/3 ise bunun 2/3 boş olsun kalanıda dolu olsun ki diğerlerine sürekli geçiş yapabilirsin
      11) Gölgeler ve Renderda bir sıkıntı sezdim. Oyun aşırı parlıyor
      12) Textureları güzel seç ve UV Maplerini doğru yap. Normal Map eklemeyi unutma bunun için crazybump shadermap gibi şeyler kullanabilirsin kamera açısını biraz daha geriden bakıcak şekilde ayarlayıp normal mapleri güzel bir şekilde entegre edip bir kaç model kullanırsan oyunun görselliği 15 katına cıkıcaktır.
      13) Kalanı sana bağlı. Hadi görüyim seni :D

Bende bu tarz bir oyun üzerinde çalışıyorum ama benimki seninkinin aksine izometrik bir bakış açısına sahip. Sende bu oyuna çeşitli modeller ekliyerek görselligi ve oynanışı geliştirebilirsin. Mesala engeller koy üstünden mi zıplar yanından geçer mi bilmem sadece boş yol olmasın

owl wrote:

Bana kalirsa klasiklesmis yakalandin yazmak yerine babadan kacmam mumkun degildir gibi bir sey yazabilirsin

1 kelimeyle açıklamak varken 4 kelimeyle açıklayıp ekranı ona göre ayarlaman gereksiz olur. Ayrıca oynuyan kişilerin ergen olduğunu varsayarsak baba sorunlarıda vardır. Bu oyunun imajını çizer.
      @Okean

Yorumların için teşekkür ediyorum öncelikle. Yavaş yavaş geliştirmeye devam ediyorum.

Dediğim gibi sadece ana menü ve yakalandın kısmı şuan sadece benim içime sinen kısım, textureler falan zaten sadece oyun görünsün diye koyduğum iki textureden ibaret. Ve evet yol çok boş, ona da daha el atmadım eğilme zıplama gibi standart şeyler ekleyeceğim. Tps ye gelirsek, her oyun tps zaten fps kullanmak daha farklı olabilir diye fps den ayrılmayacağım. Olur da aklıma eser ise hangi şekilde oynayacağını kullanıcı da seçebilir. Menu ve 3d konusunda basit olduğunum farkındayım, ama göz atacağım.