Turret Defence

Turret Defence

Baktım ki herkes cafcaflı isimler koymuş oyunlarına, benim neyim eksik dedim, ben de koyarım. Gel gelelim öyle ha deyince isim bulunamıyormuş. Zaten bitmiş bir projede değil kendisi. Neyse efenim gevezelik yapmayım. Dediğim gibi henüz bitmiş bir proje değil yaklaşık 3 günlük bir çalışmanın ilk sonuçları. Uzun zamandır bu forumu takip ediyorum, dedim artık bende ufak da olsa bir oyun yapayım ve paylaşayım bari. Kabul ediyorum şu an hiç bir özelliği olmayan gayet düz bir oyun. Hatta eğlenceli bile değil fakat bir yerden başlamak lazım ^^ Skybox, müzik ve patlama efektleri hariç hepsi el emeği göz nuru ^^

Şuradan indirip denerseniz mutlu olurum : drive.google.com/open?id=0B01T_59j7QNeMmtyZHBwdWxwMEU

100 puanla başladığınız oyunda puanınız 0 oluncaya kadar dayanmanız lazım. Vurduğunuz her küp +10 puan iken size çarpanlar -10 puan.

Bir de ekran görüntüsü:

Şimdilik farkında olduğum sıkıntılar:
      *Mermileri takip etmesi zor. Geliştirilecek.
      *106 saniyeden fazla dayanmak imkansıza yakın ( rekorum ^^ ). Zorluk dengelenmeli.
      *Tekrar oynamak için oyuncuya sebep sunmuyor. Belki ufak bir karakter gelişim sistemiyle bu durumu çözebiliriz. Mesela öldürülen her 50 düşman için bir yetenek puanı alınıp bu puanlarla da ateş etme sıklığı arttırmak gibi yetenekler açılabilir. Ya da zamanı yavaşlatmak gibi tek kullanımlık ufak boostlar eklenebilir.
      *Ve en önemlisi cafcaflı isim eksikliği ^^

Credist:
      Simple Particle Pack: assetstore.unity3d.com/en/#!/content/3045
      Farland Skies: assetstore.unity3d.com/en/#!/content/60004
      Müzik: Unity Tanks Tutorial

Sizden de yapıcı eleştiri ve tavsiyeler bekliyorum.

Edit: İndirmekle uğraşmak istemeyenler için video ekliyeyim dedim: İZLE

Edit: Android için geliştirilmeye başlandı. Ayrıca bazı düzenlemeler ve iyileştirmeler yapıldı. İnternet tarayıcın üzerinden oynamak için TIKLA

9.07.2016 Edit:

Biraz daha geliştirdim oyunu. Artık 2 yeni yeteneğimiz ve 2 yeni düşmanımız var. Yeteneklerimizden ilki atış sıklığınızı bir süreliğine arttırırken diğeri ise düşmanlarınızı bir süre yavaşlatıyor. Patlattığımız küplere artık kırmızı ve yeşil olanlar da eklendi. Yeşil küpleri vurduğunuzda 10 puan yerine 20 puan alıyoruz. Kırmızıları vurunca puan alamazken eğer onların bize çarpmasına izin verirsek 20 puan kaybediyoruz.

Ayrıca şuan ki sürümde dışarıdan kullandığım kaynaklar için bir de referans listesi ekledim ki daha sonradan başım ağrımasın. Şimdilik uğraştığım en büyük sorun Android cihazlarda dokunmatiğin istediğim gibi tepki vermesi. Öncelikle bunun üzerine yüklenmeliyim sanırım. Ayrıca rastgele oluşturulan bulutlar kameranın tam önünden geçip görüşü engelleyebiliyor ona da bir ayar çekmem lazım. Sonraki güncellemede görüşürüz ^^

Şu an ki halini test etmek istersen TIKLA

Edit: Yetenekler için tazelenme sayaçları ekledim. Butonların "etkileşim alanlarının çok büyük olduğunu bugün fark ettim ve onlara bir ayar çektim. Androiddeki dokunmatik sıkıntısını eğreti bir yöntemle olsa da çözdüm sayılır.

Post was edited 9 times, last by “TheDemenio” ().

Konuyu uplamaya yetecek kadar edit ve güncelleme oldu sanıyorum ^^ Yetenek sistemini tam olarak oturtmayı başardım. Toplamda 4 yeteneğimiz var. Patlattığımız her küp için 1 "coin" kazanıyoruz ve onlarla da yeteneklerimizi açabiliyoruz. Hangi yeteneği önce açacağınız size kalmış. Açılan her yetenek bir sonrakinin maliyetini arttırıyor. İlk yetenekler şirketten ^^ Aynı anda en fazla iki yetenek aktif olabiliyor. Ayrıca yayınlamadan önce ateş hızımızı arttıran ve küpleri yavaşlatan yeteneklerle alakalı algoritmadaki sorunları düzelttim.

Şu anki halini denemek isterseniz bu linki ziyaret edip WebGL olarak oynayabilirsiniz: TIKLA - Üst mesajdaki bağlantılar bir önceki sürüme ait. Son sürüm için bu bağlantıyı kullanın. -

Bir ihtimal cesaretimi toplarsam, Android sürümü için testlerini tamamlayıp, Google Play'de yayınlamayı düşünüyorum.

Not: Sol skill butonu "Q" ile sağ skill butonu "E" ile aktif oluyor. Build almadan önce text boxları kapatmışım, hemen altında yazıyordu halbuki :( (şekil2'de göründüğü üzre)

Bir sonraki güncelleme olursa. Anroid cihazlar için ya bir hassasiyet ayarı ekleyeceğim ya da üşenip hız çarpanını arttırmakla yetineceğim. Deneyen insanlar yavaş döndüğünü söylüyor.

Yaklaşık 15 gündür üzerinde çalıştığım ve benim için bir ilk sayılabilecek bu projeyi böylece finale oldukça yaklaştırdım. Bu süreçte oldukça değerli bilgiler ve bir yığın yeni şey öğrendim. Eğer şu anda bunu okuyanlar arasında bu işlere bulaşmayı düşünen ama bir yandan da "acaba yapabilir miyim ?" diye korkanlar varsa hemen bu pencereyi kapayıp öğrenmeye başlasınlar. Sonra benim gibi geçiştirdiğiniz her gün için pişman olursunuz ^^