XML ile resimli link vermek?

XML ile resimli link vermek?

merhaba arkadaşlar bir konuda yardım isteyeceğim.

unity ile yaptığım bir sayfada belirli boyutta bir alan ayarlayıp ( örneğin 5cmX5cm )

sonrada bu alana bir xml ile resim çekip o resimede link vermek istiyorum.

ama xml içindeki resim ve linki uygulamayı güncellemeden sadece xml içerisinden değiştirmek istiyorum. yani xml adresini bir hostinge atıp oradaki urlsinden uygulama içine çağırmak istiyorum. böyle birşey için kaynak önerebilirmisiniz?

teşekkürler şimdiden
      Bir sunucuya php ile ulaşıp bu xml den linkleri çekip oradaki resimleri (ya da başka bir nesneyi) cihaza indirmeye çalışıyorsunuz sanırım. Bunun yerine size Playfab yada Firebase önerebilirim. Hem resimleri burada saklayabilirsiniz hemde Json veri sistemiyle oldukça hızlı bir şekilde veri çekebilirsiniz.

Resimleri indirebilir, kişi bilgilerini kayıt altına alabilir hatta uygulamayı hiç güncellemeden dinamik bir şekilde market ayarlayabilirsiniz. Promosyon ürünleri, yeni kampanyalar, yeni ürün yeni obje vs aklınıza gelebilecek her türlü şey.

Php ile sunucuya erişip oradaki dosyayı okuyup ardından o urlye gidip resimle etkileşime girmek sizi hayattan soğutabilir ;)

Trifles Games wrote:

Bir sunucuya php ile ulaşıp bu xml den linkleri çekip oradaki resimleri (ya da başka bir nesneyi) cihaza indirmeye çalışıyorsunuz sanırım. Bunun yerine size Playfab yada Firebase önerebilirim. Hem resimleri burada saklayabilirsiniz hemde Json veri sistemiyle oldukça hızlı bir şekilde veri çekebilirsiniz.

Resimleri indirebilir, kişi bilgilerini kayıt altına alabilir hatta uygulamayı hiç güncellemeden dinamik bir şekilde market ayarlayabilirsiniz. Promosyon ürünleri, yeni kampanyalar, yeni ürün yeni obje vs aklınıza gelebilecek her türlü şey.

Php ile sunucuya erişip oradaki dosyayı okuyup ardından o urlye gidip resimle etkileşime girmek sizi hayattan soğutabilir ;)

hocam o dediğinizi nasıl yapabilirim. benim amacım. yayında olan uygulama veya oyunlarım var. ve yeni bir oyun yaptığım zaman bu önceki oyunlarımın belirlediğim yerine yeni oyunumun reklamını eklemek istiyorum. olay bu yani :)
      Olay basit Playfabdaki GetTitle olayını kullanacaksın sadece. Json yapısı basit 1 günde nasıl işlediğini kavrayabilirsin. İnternette json verisini işlemekle ilgili bir çok örnek var.

Playfab SDK sına aşina olmadığın için ilk başta çok karmaşık gelecek ama gözün alıştıktan sonra farkedeceksinki çok kolay. Ben yardım ederdim ama bu hafta çok yoğunum. Yetiştirmem gereken bir iş var maalesef.

Trifles Games wrote:

Olay basit Playfabdaki GetTitle olayını kullanacaksın sadece. Json yapısı basit 1 günde nasıl işlediğini kavrayabilirsin. İnternette json verisini işlemekle ilgili bir çok örnek var.

Playfab SDK sına aşina olmadığın için ilk başta çok karmaşık gelecek ama gözün alıştıktan sonra farkedeceksinki çok kolay. Ben yardım ederdim ama bu hafta çok yoğunum. Yetiştirmem gereken bir iş var maalesef.

tamam hocam teşekkürler inceleyeyim dediklerini
      Sadece reklam göstermek amacınız var ise; bir panel oluşturup görsel düzenlemeleri yapın ardından www clasını kullarak resim, ses veya string yapıları internetten indirebilirsiniz.Aşağıdaki kod resim indirmeniz için bir örnek, aynı yöntemle diğer yapılarada kullanabilirsiniz.

Source Code

1. string url = "htttp:\\resmin adresi buraya yazılaca";
      2. Texture2D resim;
      3. void Start()
      4. {
      5. StartCoroutine(ResimYukle());
      6. }
      7. IEnumerator ResimYukle()
      8. {
      9. WWW ResimLinki = new WWW(url);
      10. yield return ResimLinki;
      11. resim = ResimLinki.texture;
      12. }

freedream wrote:

Sadece reklam göstermek amacınız var ise; bir panel oluşturup görsel düzenlemeleri yapın ardından www clasını kullarak resim, ses veya string yapıları internetten indirebilirsiniz.Aşağıdaki kod resim indirmeniz için bir örnek, aynı yöntemle diğer yapılarada kullanabilirsiniz.

Source Code

1. string url = "htttp:\\resmin adresi buraya yazılaca";
      2. Texture2D resim;
      3. void Start()
      4. {
      5. StartCoroutine(ResimYukle());
      6. }
      7. IEnumerator ResimYukle()
      8. {
      9. WWW ResimLinki = new WWW(url);
      10. yield return ResimLinki;
      11. resim = ResimLinki.texture;
      12. }

hocam istediğim tam olarak şu

ana menüde kendime bir yer ayarlayacağım. misal 500x500

tüm oyunlarımda aynı yeri ayarlayacağım. ve o ayırdığım kısıma yeni yaptığım oyunlarım olunca onun reklamını kolay şekilde eklemek istiyorum. yani oyunları güncelleme yapmadan. sadece bir xml ile veya artık hangisi kolay ise oradan resim ve linki değiştirdiğim zaman tüm oyunlarda o reklam kısmı o şekilde değişsin istiyorum.