Turn Based - Real Time - Post Apocalyptic Mmorpg

Turn Based - Real Time - Post Apocalyptic Mmorpg

Selam, Direkt konuya girmek istiyorum.

Öncelikle oyun için gerekli bütün 3d mekan, karakter, araç ve 2d grafik tasarımını yapabilirim, - website da dahil.

Wasteland2 ve fallout2 nin bir karışımı var kafamda, biraz daha dallanıp budaklanmış halleri, biraz daha bu iki oyunun birbirine karışmış + benden, bizden bir şeyler eklenmiş versiyonu.
      Wasteland2 Unity ile yapıldı - Tabi işini bilen birisi böyle bir şeyi daha kolay hangi motor ile yapacağını da seçebilir. başlangıçta benim aklımda sadece 1 şehir var. İzometrik bir 3rd person shooter görünümü ile biz bu yapıyı daha da geliştirene kadar insanları oyunda tutabilecek bir şehir. Oyuncular Class oluşturup random şehrin bir tarafına spawn olup pvp ye başlayabilecekler. Tabi 2. ve 3. şehirler gelene kadar iş bu şekilde devam edecek. harita büyüklüğü bize kalmış 10 - 15 şehire kadar çıkmak istiyorum. bu şehirlerden bazıları güvenli olacak. Bazıları oyuncu ailelerinin kontrolünde olacak. Bazıları ticaret merkezi olacak. ve Şehirden çıktıktan sonra büyük haritayı göreceğiz. Bu büyük haritada yolunuzu kesebilecek birçok ihtimal olacak. Terk edilmiş askeri üstler, hastaneler, fallout2 ve wasteland2 yi biliyorsanız bu tür yapılara da biliyorsunuzdur.
      ufo enkazı ile bile karşılaşabiliyorsunuz.

İlgilenenlere detayları bildireceğim.
      aresbadsector.com

raqcode wrote:

<p>Karakter animasyonlarini yapa biliyormusun</p>

<p>&nbsp;</p>

Animasyon ve rigle uğraşmadım ama öğremeye başlasam ( klasik animasyon bildiğim için ) 1 hafta da mekaniği çözerim gibi geliyor. + gün içinde walk - run - eğilme - kalkma gibi şeyleri çıkarırım. riglenmiş karakterler ile oynadım önceden.

Bu da mekaniğe güzel bir örnek.

Her silaha göre değişen menzil ve Karakterin sınıfına göre değişen görüş uzaklığı var. Mesela 5 metrelik bir uzaklıkta arkasında olan biteni görebiliyorsa 15 - 20 metre ilerisini - 10 metre yanları görebiliyor. Bu mesafelerin dışında oyun içi karakter eşya vs göremiyor.

Minigun ile yakından taradığı zaman maximum can götürüyor, uzaktan tarayınca minimum. mesafeye göre değişen saldırı mekanikleri var. Sneaker da var onu da paylaşacağım

Gizlenebilmenin yanında hırsızlık da yapabiliyorsunuz.

Post was edited 3 times, last by “bs2crew” ().