Unity 3 Boyutlu Scale Hatası

Unity 3 Boyutlu Scale Hatası

Oyunda karakterin scale değerlerini alıyorum. Sonra trigger olduğunda scale'in aynı kalmasını istiyorum. İnspector de scale değişmiyor gösteriyor fakat boyutu büyüyor. resimleri paylaştım. Bir fikri olan var mı?
      Images
      • oyun_soru_scale.JPG

38.78 kB, 646×248, viewed 39 times
      • oyun_soru_scale_2.JPG

40.52 kB, 658×263, viewed 39 times
      resimlerde hiyerarşi gözükmüyor . trigger olduğunda başka bir objeye child olduğunu varsayarsak ve bu parent objeninde scale değerlerinin 1 olmaması durumunda boyutun değişmesi gayet normal çünkü koordinat sistemi değişiyor.

çözüm: parent obje scale değerleri 1 olmalı veya karakter child olduktan sonra scale değerleri değişmemeli.

Sabri wrote:

resimlerde hiyerarşi gözükmüyor . trigger olduğunda başka bir objeye child olduğunu varsayarsak ve bu parent objeninde scale değerlerinin 1 olmaması durumunda boyutun değişmesi gayet normal çünkü koordinat sistemi değişiyor.

çözüm: parent obje scale değerleri 1 olmalı veya karakter child olduktan sonra scale değerleri değişmemeli.

Child olduktan sonra scale değeri değişiyor. Neden değişiyor onu buamadım. Child olduğunda hareket etsin istiyorum. Hareket edince de scale değerleri değişiyor. Yazmış olduğum hareket kodunda sıkıntı var galiba. Düzeltmeye çalışacağım.

Sabri wrote:

normalde değişmez scriptinizde localScale satırları varmı buna bakın.kolay gelsin

Kodlarım da localScale işlemi olmamasına rağmen scalesi değişiyor. 1. resimde sphere ve cube26 parent değil. Bu haldeyken spherenin scale değerleri 2,2,2. Fakat sphere'yi cube'ün parenti yapınca scale değerleri değişiyor. Bunu çözemedim.
      Images
      • oyun_scale_1.JPG

12.68 kB, 149×142, viewed 34 times
      • oyun_scale_2.JPG

11.47 kB, 121×128, viewed 34 times