Forum Öldü ?

Forum Öldü ?

Oyun yapımıyla ilgili en efsane forumlardan biri olan bu forum da öldü sanırım? Eskiden bir sürü platform vardı şimdi bir tek bura kalmış açık olarak burada ölü sanırım gelen giden olursa bu konunun altında konuşmayı isterim. Hepinize saygılar.
      Flash ve As3'ü özledim.
      1 Numara ben değilim kabul ediyorum...
      Yanlış hatırlamıyorsam 2010 dan beri ara ara foruma girer bakarım kim ne yapıyor diye. Eskiden çok sağlam üyeler vardı. Unity'nin bu kadar hazır assetleri bir şeyleri yokken bile 3D araba yarışı yapan ekipler felan vardı forumda. Sonra zamanla forum içi tartışmalar vs.. bazı arkadaşlar kendi forumunu açtı buradan ayrıldı. Çoğu kişi hevesini kaybetti. Kalanlarda yeni başlayanlara cevap vermekten sıkılıp gittiler. Son bir kaç yıldır forum gerçekten ölü. Canlanacağını da sanmıyorum. Bir ara canlı canlı chat vardı herkes takılıp sohbet edip hem bilgi paylaşıyor hemde siteyi canlı tutuyordu sonra işte soruları forumda sorun buradan sorunca 50 kere cevap veriyoruz vs dediler onuda kaldırdılar. Sitede çekici bir şey kalmadığı için pek takılan yok. Ama database olarak bakarsak olaya oldukça geniş bir arşiv var. Sorusu olanlar arama yaparak pek çok sorusuna hala cevap bulabilir.