Unreal tutulmuyor mu yoksa bu foruma özgümü

Unreal tutulmuyor mu yoksa bu foruma özgümü

Merhaba arkadaşlar,

Unreal engine i araştırmaya koyuldum. Oldukça sağlam bir oyun motoruna benziyor. Unity üstünde çalıştım hep ve unreal oldukça zor geldi bana. Foruma girip unreal paylaşımlarına bakayım dedim ama gördüm ki forumda 3 sayfayı geçememiş. Unity almış başını gitmiş. Peki bu fark nedendir? Unrealin tutulmamasından mı kaynaklı yoksa başka bir nedeni mi var?

Teşekkürler.

Hayırlı bayramlar.

neu84 wrote:

Merhaba arkadaşlar,

Unreal engine i araştırmaya koyuldum. Oldukça sağlam bir oyun motoruna benziyor. Unity üstünde çalıştım hep ve unreal oldukça zor geldi bana. Foruma girip unreal paylaşımlarına bakayım dedim ama gördüm ki forumda 3 sayfayı geçememiş. Unity almış başını gitmiş. Peki bu fark nedendir? Unrealin tutulmamasından mı kaynaklı yoksa başka bir nedeni mi var?

Teşekkürler.

Hayırlı bayramlar.

UE4 de kullanmış biri olarak tutulmadığını söylemek zor, kendine has bir topluluğa sahip ancak bunu unity için bulabileceğini kaynak, yardım, paketler, dersler vb... içeriklerle karşılaştırmak saçma olur. Çünkü unity bu tür konularda büyük kolaylık ve avantaj sağlıyor (yeni başlayanların daha çok tercih sebeplerinden biri). Ayrıca (eğer değişmediyse) UE4 de sadece C++ ve görsel kodlama sağlanabiliyor buda diğer dillerde kodlamaya alışmış ya da görsel kodlama karmaşık gelen insanlar tercih etmiyor. Ancak bunlar dışında güçlü ve güzel bir oyun motoru bana sorarsanız...
      Powered by Basay
      <p>

basayx wrote:

neu84 wrote:

Merhaba arkadaşlar,&nbsp;</p>

<p>Unreal engine i araştırmaya koyuldum. Olduk&ccedil;a sağlam bir oyun motoruna benziyor. Unity &uuml;st&uuml;nde &ccedil;alıştım hep ve unreal olduk&ccedil;a zor geldi bana. Foruma girip unreal paylaşımlarına bakayım dedim ama g&ouml;rd&uuml;m ki forumda 3 sayfayı ge&ccedil;ememiş. Unity almış başını gitmiş. Peki bu fark nedendir? Unrealin tutulmamasından mı kaynaklı yoksa başka bir nedeni mi var?&nbsp;</p>

<p>Teşekk&uuml;rler.&nbsp;</p>

<p>Hayırlı bayramlar.
      </p>

<p>UE4 de kullanmış biri olarak tutulmadığını s&ouml;ylemek zor, kendine has bir topluluğa sahip ancak bunu unity i&ccedil;in bulabileceğini kaynak, yardım, paketler, dersler vb... i&ccedil;eriklerle karşılaştırmak sa&ccedil;ma olur. &Ccedil;&uuml;nk&uuml; unity bu t&uuml;r konularda b&uuml;y&uuml;k kolaylık ve avantaj sağlıyor (yeni başlayanların daha &ccedil;ok tercih sebeplerinden biri). Ayrıca (eğer değişmediyse) UE4 de sadece C++ ve g&ouml;rsel kodlama sağlanabiliyor buda diğer dillerde kodlamaya alışmış ya da g&ouml;rsel kodlama karmaşık gelen insanlar tercih etmiyor. Ancak bunlar dışında g&uuml;&ccedil;l&uuml; ve g&uuml;zel bir oyun motoru bana sorarsanız...
      </p>

<p><br />
      &Ccedil;ok teşekk&uuml;r ederim.</p>
      Bildiğim kadarıyla Pc ve konsol a oyun üretenler Unreal, mobil ve daha zayıf işlem gücüne sahip platformlara oyun üretenler Unity kullanıyor. Ha bu demek değildir ki iki programla da pc ye veya mobile bir şey üretemezsin ama Hepsinin kendine göre kolaylıkları zorlukları güçlü ve zayıf yanları var. Mesela unreal enigine 'nin render motoru çok sağlam inanılmaz güzel duruyor yapılanlar. Unity de 2D oyun yapımı kısımlarında çok daha rahatlık sağlıyor.

Ayrıca şahsi görüşüm Unity nin c# kullanması çok büyük avantaj. C# , java ve php gibi çok kullanılan diğer dillere çok benzediği için öğrenmesi ve kullanması çok kolay geldi bana. Unreal in kullandığı c++ hakkında pek bilgim yok açıkçası.